Informacje o sesjach dziecięcych

Cena sesji zdjęciowej jest często jednym z głównych kryteriów przy wyborze fotografa.

Warto pamiętać, że  w czasie zdjęć to właśnie fotograf jest osobą, która nosi Twoje dziecko, koi, kołysze i układa w przeróżne pozy. Samo wykonanie ujęcia jest efektem niezwykłej pracy, jaką musi wykonać fotograf, by przygotować dziecko do zdjęcia. Warto przemyśleć czy niska cena sesji zagwarantuje Ci bezpieczeństwo Twojego dziecka i wysokiej jakości, niepowtarzalne zdjęcia.

W przypadku fotografii dziecięcej, a szczególnie niemowlęcej, najniższa cena wiąże się często z najmniej doświadczonym fotografem, który dopiero zaczyna stawiać pierwsze kroki w tej dziedzinie. Dzieje się tak, ponieważ fotografia dziecięca w Polsce dopiero się rozwija i nie każdy ma do tego typu zdjęć wystarczające umiejętności. Nie wszyscy mają „to niezwykłe” podejście do dzieci.

   

Dlatego decydując się na fotografa dziecięcego należy upewnić się czy osoba, z którą będziecie współpracowali ma doświadczenie w tego typu zdjęciach, bo przecież jej  powierzacie własne dziecko. Warto przejrzeć portfolio tej osoby i upewnić się, że Wasze dziecko nie jest pierwszym dzieckiem, jakie trzyma w rękach i układa w koszyczku czy szafeczce